Pravidlá súťaže

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE ,,ZbieramBaterky“ – PRE ŽIAKOV

 

O čom je súťaž ,,ZbieramBaterky“?

Súťaž ZbieramBaterky je o zbere použitých prenosných batérií a akumulátorov, medzi ktoré patria (tužkové baterky, baterky z hodiniek, zo záložných zdrojov z PC, mobilných telefónov, laptopov, hračiek, ručného elektrického náradia a pod.).

Zbieraj baterky a odmeníme Ťa bodmi, ktorými môžeš voľne narábať. V našom E-shope môžeš vymieňať body za darčeky. Tiež máš možnosť si dať body s kamarátmi dohromady a vybrať si spoločný darček.

 

Podmienka účasti v súťaži je REGISTRÁCIA

Zaregistrovať sa môžeš individuálne, alebo môžeš zaregistrovať celú triedu!

Ak tvoja škola podpísala Dohodu o spolupráci môžeš sa zaregistrovať do súťaže ZbieramBaterky na našej web stránke. Registrácia Ti umožní činnosti ako zbieranie bateriek, riešenie kvízov, vymieňanie bodov za ceny z E-shopu.

Ak zaregistruješ triedu (v prípade, ak nie si zaregistrovaný Ty) použité prenosné batérie a akumulátory nemôžeš zbierať samostatne, nemôžeš sa zúčastniť online aktivít a ani nemôžeš samostatne zbierať body. Nemáš možnosť ani samostatne vymieňať body a pridať sa ku skupinám. Všetky uvedené činnosti môžeš realizovať len cez kontaktného učiteľa, ktorý organizuje zber batérií na tvojej škole.

V prípade, ak máš záujem zúčastniť sa súťaže a využívať výhody zaregistruj sa na našej web stránke pomocou príslušnej ikonky: REGISTRÁCIA!

 

Body za registráciu

Ako náhle sa zaregistruješ na našej web stránke získaš 10 bodov a môžeš začať zbierať svoje ďalšie body a hospodáriť s nimi.

 

Prihlasovacie meno a heslo

Zapamätaj si svoje prihlasovacie meno a heslo k svojmu účtu, aby si po registrácii vedel vstúpiť na stránku www.zbierambaterky.sk.

Heslo je potrebné pre to, aby tvoje osobné údaje ostali utajené.

V prípade, ak zabudneš heslo môžeš požiadať o vytvorenie nového hesla pomocou príslušnej ikonky ,,Zabudnuté Heslo“.

Osobné údaje

Pri registrácii treba zadať meno, e-mailovú adresu (pokiaľ sa jedná o maloletého žiaka uvedie e-mailovú adresu svojho zákonného zástupcu), názov tvojej školy a triedu, ktorú navštevuješ. Tvoje údaje sú u Nás v bezpečí! Na spracovanie tvojich osobných údajov a na samotné použitie údajov v programe je potrebný aj súhlas tvojich rodičov. Tvoju registráciu na stránke chápeme ako súhlas tvojich rodičov, že sa môžeš zúčastniť v našej súťaži.

 

Výber tvojej školy zo zoznamu

Ak pri registrácii zadáš názov svojej školy a ten sa objaví tučným červeným písmom, znamená to, že tvoja škola sa už do našej súťaže zaregistrovala a môžeš začať so zberom.

Ak sa názov tvojej školy objaví hnedou farbou znamená to, že škola sa ešte do súťaže nezaregistrovala, ale môžeš pokračovať v registrácii. My urobíme všetko preto, aby sa tvoja škola do súťaže pridala.

 

Chceš, aby sa tvoja škola pridala?

Ak sa Ti páči súťaž a rád by si sa v nej zúčastnil ako člen, pomôž nám a ukáž svojmu učiteľovi našu stránku!

Ako náhle sa tvoja škola zaregistruje do súťaže môžeš začať so zberom použitých prenosných batérií. Pokiaľ sa tvoja škola nepridá za vyzbieraný odpad Ti nemôžeme dať body, ale máš možnosť navštevovať našu stránku a tak zbierať superbody.

Viac informácií o bodoch nájdeš v  Pravidlá súťaže Body a Superbody.

 

Si registrovaný návštevník?

Hneď po registrácii máš možnosť surfovať na stránke, hrať sa alebo vyplňovať kvíz. Najdôležitejšie je, aby si hneď začal so zbieraním použitých batérií a začal hospodáriť so svojimi bodmi na svojom účte!

 

Ako získam body?

Za registráciu automaticky dostaneš 10 bodov. Následne za pozbierané použité batérie dostaneš ďalšie body.

Okrem toho ponúkame aj iné možnosti na získavanie bodov. Oplatí sa navštevovať našu stránku, aby si sa dozvedel o možnostiach ako získať ďalšie superbody!

 

Body a Superbody

Body získaš za registráciu a za pozbierané použité batérie a akumulátory.

Superbody môžeš získať nasledovne:

  • Pozvaním svojich kamarátov do súťaže ZbieramBaterky v prípade, ak sa zaregistrujú a označia Ťa ako osobu, ktorá ich pozvala dostaneš 10 superbodov.
  • Svoju šikovnosť môžeš vyskúšať aj s vyplnením kvízu. Za správne vyplnený kvíz, získaš tiež superbody!
  • Máme aj iné prekvapenia ohľadom získavania superbodov, ale informácie o nich nájdeš len na webovej stránke. Navštevuj stránku pravidelne, aby si ich našiel!

 

Hospodárenie s bodmi

Bodový účet je ako ozajstný účet v banke. Pomocou neho môžeš sledovať koľko bodov si získal za rôzne činnosti - aktivity, alebo koľko bodov si minul.

 

Pravidlá pre míňanie bodov

Svoje body za zber môžeš míňať počas školského roka kedykoľvek a na čokoľvek. Zo superbodov môžeš míňať len toľko, koľko bodov máš.

Prečo? Súťaž ZbieramBaterky je o zbere použitých prenosných batérií a preto v prvom rade odmeníme túto činnosť.

Ak šikovne zbieraš odpad počet tvojich bodov môže vzrásť aj o získané superbody!

 

Čo bude s mojimi superbodmi kým sa škola nepridá?

Tvoje superbody budú uchované až kým sa tvoja škola nepridá k programu.

 

Zber batérií

Poprosíme Ťa skorej ako začneš so zberom použitých batérií pozorne si prečítaj na stránke uverejnenú časť „Batérie“. Nájdeš tu popis tých batérií, ktoré môžeš zbierať resp. ktoré od teba prijímame, a za ktoré dostaneš body. Nájdeš tu aj zaujímavé informácie o tom, prečo je dôležitý zber batérií a dozvieš sa aj to čo bude s batériami, ktoré si odovzdal.

 

Kontaktný učiteľ

V každej škole, ktorá sa zapojila do súťaže je jeden kontaktný učiteľ, ktorý je „veľvyslancom“ súťaže ZbieramBaterky. Ako náhle sa tvoja škola pridá, objaví sa na stránke aj meno kontaktného učiteľa. V prípade, ak máš otázky, na ktoré si nenašiel odpoveď na stránke, obráť sa buď na kontaktného učiteľa alebo priamo na nás!

 

Zberná krabička (zberná taška)

Zbernú krabičku (zbernú tašku) Ti poskytne kontaktný učiteľ. Je veľmi dôležité aby si mal zbernú krabičku (zbernú tašku), pretože za plnú zbernú krabičku (zbernú tašku), ktorá má nosnosť 1kg dostaneš 100 bodov!

Od kontaktného učiteľa sa dozvieš aj to, kedy môžeš odovzdať plné zberné krabičky (zberné tašky). Prosíme Ťa dávaj pozor na zbernú krabičku (zbernú tašku), lebo ju budeš potrebovať k ďalšiemu zberu!!!!!!!

 

Najdôležitejšie pravidlá pre zber použitých prenosných batérií a akumulátorov!

Dávaj pozor, zbieraj len použité batérie!

Nikdy nedávaj použité batérie do smetného koša! Použité prenosné batérie nepatria do komunálneho odpadu!

 

Ako mám zbierať  batérie, aby som získal čo najviac bodov?

Popros svojich rodičov, aby Ti použité prenosné batérie priniesli domov v prípade, ak nemajú zbernú nádobu v práci.

Použité prenosné batérie majú určite aj Tvoji susedia, známi a starí rodičia, ktorí budú radi ak od nich staré použité prenosné batérie zoberieš.

 

Skupinový zber

Vytvor skupinu a pozvi svojich kamarátov. Ak máš záujem nakupovať v E-shope spoločne s kamarátmi svoje body si uschovaj pre skupinu. Ku skupine sa môžeš pridať kedykoľvek a kedykoľvek môžeš zo skupiny vystúpiť. Naraz môžeš byť členom viacerých skupín.

Skupinu môžeš vytvoriť len v rámci školy, nemôžeš byť členom skupiny, ktorá nepatrí do tvojej školy. V skupine môže byť celá trieda alebo celá škola. Je len na Tebe, akú skupinu si vytvoríš a ku ktorej skupine sa pridáš v rámci školy!

 

Míňanie bodov

Ak máš dostatok bodov svoje body môžeš vymeniť za darčeky z E-shopu kedykoľvek počas školského roka. Vymieňať body môžeš ako jednotlivec alebo spolu zo skupinou.

Výhodou skupinového vymieňania bodov je, že spolu budete mať oveľa viac bodov ako samostatne. V tomto prípade, časť tvojich získaných bodov môžeš pripísať na účet svojej skupiny a vymieňanie prebieha z tohto účtu.

 

S bodmi môžeš narábať ľubovoľne. Sám sa rozhodneš, či body pripíšeš na účet niekoho iného alebo ich vymeníš za cenu z E-shopu sám.

 

Odovzdávanie plných zberných krabičiek (zberných tašiek)

Plnú zbernú krabičku (zbernú tašku) s použitými prenosnými batériami odovzdáš kontaktnému učiteľovi. Odovzdanie prebieha v deň, ktorý určí kontaktný učiteľ!

Kontaktný učiteľ prekontroluje obsah zberných krabičiek (zberných tašiek) a prevezme ich.

Obsah zberných krabičiek (zberných tašiek) kontaktný učiteľ vyprázdni do zberného recykloboxu, ktorý je umiestnený v škole a vráti Ti prázdnu zbernú krabičku (zbernú tašku). Dávaj pozor na svoju zbernú krabičku (zbernú tašku) aby sa nepoškodila!

Ak máš zbernú krabičku (zbernú tašku) veľmi poškodenú od kontaktného učiteľa si vypýtaj novú!

 

Body získaš nasledovne!

Za každú odovzdanú plnú zbernú krabičku (zbernú tašku) dostaneš od kontaktného učiteľa kupón, na ktorý si musíš dávať pozor!

Na kupóne je plocha na zotretie s číselným kódom. Po prihlásení sa na stránku s použitím svojho prihlasovacieho mena a hesla, napíš číselný kód do príslušnej kolónky. Prosím daj si pozor a čísla z kupónu opíš správne! Jeden číselný rad môžeš zapísať iba raz!

Po zapísaní číselného kódu ihneď získaš body, ktoré sa hneď objavia na tvojom bodovom účte!

 

Vymieňanie bodov v E-shope

Svoje body môžeš vymeniť za ľubovoľný darček v našom E-shope. Ponuka sa neustále mení a preto sa oplatí sledovať našu stránku!

Najdôležitejšou podmienkou pri vymieňaní je, aby si mal dostatok bodov. Pri vymieňaní môžeš použiť aj superbody, ale len toľko, koľko bodov máš. Príklad: Ak máš 100 bodov za zber a 100 superbodov za kvízy môžeš vymieňať v hodnote 200 bodov.

Tvoje minuté body budú automaticky odpočítané z tvojho účtu. Na svojom účte si môžeš sledovať koľko bodov a kedy si svoje body minul.

Ak chcete vymieňať body so skupinou, môžeš previesť všetky body na spoločný účet. Samozrejme body, ktoré boli odpočítané skupine na tvojom účte nebudú zobrazené.

 

Tovar vybraný v E-shope bude dodaný do školy. Rozvoz tovaru prebieha počas školského roka. Termíny rozvozu budú uvedené na našej webstránke. Tvoju výhru si môžeš prevziať od kontaktného učiteľa. Reklamácie prijímame do 10 dní odo dňa rozvozu tovaru vodičom alebo zaslania výhry poštou.